نتایج جستجو برای عبارت :

من که به این نابرابری راضی‌ام با این اوصاف!

علی رهبربرای شیعیان است/علی آقای خوب مومنان است/دراو اوصاف بیحد از خداوند/علی سرمایه کل جهان است/عدالت از وجود او سرازیر/علی عبدخدا الگوی جان است/شده مولا وصی بر محمد/علی اندردو عالم یک امان است/نگر عشق ولایت پایه دین/علی مشکل گشای عاشقان است/زاو قرآن شود تفسیر اعلی/علی اوصاف خیرش بیکران است/اگرخواهی سعادت دردوعالم/علی زینت برای هرمکان است/ظهور مهدوی ازبرکت اوست/علی الگوی برصاحب زمان است/
به نقل از سایت مشاوره حقوقی دینا ، زمانی که دو نفر در مال غیر منقولی شریک هستند یکی از شرکا سهم خود را با عقد بیع بفروشد به شخص ثالث شریک دیگر حقی پیدا می کند به اسم حق شفعه می تواند برود سراغ خریدار پول ( ثمن ) را بدهد ، زمین را ازش می گیرند . برای تحقق حق شفعه شرایط و اوصاف حق شفعه باید وجود داشته باشد . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد حق تقدم شریک در مال بر روی لینک زیر کلیک کنید :

www.heyvalaw.com/web/articles/view/1609/حق-شفعه-و-اوصاف-آن.html

درباره ی مقام شامخ و اوصاف و ویژگیهای امام عصر علیه السلام در روایات فراوان، نامهای گوناگونی دیده می شود که نوشتن همه ی آنها در یک جا و توضیح و دلیل انتخاب آن اوصاف و القاب جزوه ای جداگانه می طلبد. بیشترین اوصاف در ادعیّه و زیارات وارد شده است. در ذیل برخی اوصاف ذکر می شود:حاصد فروغ الغی و الشقاق - طامس آثار الزیغ و الاهواء - قاطع حبایل الکذب و الافتراء - طالب بذحول الانبیاء و ابناء الانبیاء - طالب بدم المقتول بکربلاء - منصور علی من اعتدی علیه و
اوصاف یاران در قرآن‏ 
در قرآن آیاتى وجود دارد که ویژگى‏‌هاى برشمرده آن‌ها را مى‏‌توان بر یاران خاص حضرت مهدى(عج) تطبیق داد و در بعضى از روایات نیز بیان شده که این آیات در مورد مهدى(عج) و اصحابش باشد؛ از جمله مى‏‌فرماید: «‏یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا مَنْ یَرْتَدَّ مِنْکُمْ عَنْ دِینِهِ فَسَوْفَ یَأْتِی اللَّهُ بِقَوْمٍ یُحِبُّهُمْ وَ یُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْکافِرِینَ یُجاهِدُونَ فِی سَبِ
 ‎‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‎‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌
السلام علیک یا ابا صالح
چون مهر به نور خود، پیدایی و پنهانی 
با آن که ز من دوری نزدیک تر از جانی 
اوصاف کمالت را آیات جمالت را 
می خوانم و می بوسم انگار که قرآنی 
از صوت تو مبهوتم در حسن تو حیرانم 
تو حضرت داوودی یا یوسف کنعانی
•♡ ♡• انتظار•♡ ♡•
 ‎‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‎‌‌‌‌‌‌  ‌‌‌‌‌‌‌‌
سلام 
امروز میخوایم  اطلاعات مفید حقوقی را در اختیار شما قرار دهیم . امیدواریم این مطالب برای شما مفید باشد .
قرارداد اجاره ، انواع و اوصاف آن
رجوع از طلاق چیست
اجاره چگونه است
طلاق و سایتی در مورد آن
انواع اجاره
برگشتن از طلاق چگونه است
قرارداد اجاره به چه شکل است
رجوع از طلاق به چه شکل است
انواع و اوصاف اجاره
شرایط رجوع بعد از طلاق
عقد اجاره چیست
معنی رجوع در طلاق و اطلاعاتی در مورد آن
اوصاف عقد اجاره و سایتی در مورد آن
سایت های مهم حقوقی
حقو
شرح دروس معرفت نفس 
استاد صمدی آملی
 حالا چه گرفتاری ای در این چهار مرغ است که باید آنها را بکشیم:
نماید هر یکی را پاره پاره            
 به هر کوئی نهد جزئی دوباره
 مصرع اول یعنی باید این اوصاف را از خود دور کنیم، و وقتی ان شاءالله از این اوصاف درآمدیم و به قللِ معرفتِ علمِ فکری و شهودی رسیدیم، ان شاءالله سرفراز می شویم، اسرارِ وجودیِ ما منکشف می شود و خودمان بر قله های معارف الهیه می نشینیم،چون از اوصاف الهی در می آییم. بعد به حیاتِ
 فضائل امام علے علیه السلام

قال رسول اللَّه صلے الله علیه وآله:
لمّا أسری بی إلی السماء عهد إلی ربّی فی علی علیه السلام ثلاث ڪلمات.
فقال: یا محمّد!
فقلت: لبّیک ربّی.
فقال: إنّ علیاً إمام المتّقین وقائد الغرّ المحجّلین ویعسوب المؤمنین.
امام صادق علیه السلام از پدران بزرگوارش نقل می‌ڪند ڪه پیامبر خداصلی الله علیه وآله فرمود:
هنگامی ڪه به معراج رفتم، پروردگارم درباره علی علیه السلام، سه ڪلمه سفارش ڪرد و فرمود: ای محمّد!
گفتم: لبّیک، بله اب
خداوند متعال برای تنویر و تبیین هدایت و رسیدن به قله های سعادت، علاوه بر دستورات و کتاب های آسمانی، الگوهای عملی از جمله انبیا و اولیا و در رأس همه آنها پیامبر اکرم(ص) را معرفی فرموده است تا مردم با اقتدا به رفتار آنان راه حقیقت و راستی را به درستی تشخیص دهند. قرآن کریم در مورد اقتدا به پیامبر اکرم(ص) فرمود: «لَّقَد کانَ لَکم فِی رَسُولِ اللَّهِ أُسوَةٌ حَسَنَةٌ»: رسول خدا برای شما الگوی نیکویی است.» بعد از پیامبر اکرم(ص) اسوه های امت، امامان م
هر چی بگم از حس و حالم فقط ناشکری و بعد از خوب شدنم به یقین "پشیمونیه". با این اوصاف باید بگم از قشنگیای این روزا "درک نشدن" ِ که با تمام جونم حسش دارم می‌کنم. از عکس‌العمل‌های فانتزیم توی این شرایط وایستادن و با همه توان جیغ کشیدنِ که متاسفانه شخصیت و عرف و هنجار اجازه همچین کاری بهم نمیده؛ به جاش شاید لبخندم داره محو میشه...
سلامامروز میخوایم سایت های مفید روانشناسی را به شما معرفی کنیم تا با کمک آن به حل مشکلات شما کمک کرده باشیم .
اطلاعاتی در مورد عقد
توضیحاتی در مورد عقد صلح ، اوصاف و ارکان آن
سایتی در مورد عقد موقت
عقد صلح چیست
عده در عقد موقت
سایتی در مورد ارکان عقد صلح
رابطه عده و عقد موقت
اطلاعاتی در مورد عده صیغه موقت
اطلاعاتی در مورد اوصاف عقد
توضیحاتی در مورد صیغه
سایتی در مورد صلح در قانون مدنی
سایتی در مورد عده ازدواج موقت
صلح در قانون مدنی را توضیح
امروز به استاد بانک اطلاعاتی گفتم پروژه‌تون ترم قبل سخت بود؛ گفتش شما سر امتحان اشتباهات منو میگی، بعد با این استعدادت میگی امتحان سخت بود؟ تعجب میکنم :) 
بعدم اخر سر گفت دختر خوب و دانشجوی خوبی هستی :) 
اصلا کیف کردم، البته اینم بگم که با این اوصاف تصور میکنم اون روزی که کفت یه سریا که تو این کلاسم داریم من برگشونو میبینم میدونم درست نوشتن، منظورش به من بود، البته مطمئن نیستما. اما خب همین هم ما را بس :)
اسماء و القاب و کنیه های شریف حضرت مهدی (عج) که در قرآن مجید و سایر کتب آسمانی و اخبار اهلبیت علیه السلام و روایات و ادعیّه ذکر شده، فراوان است.مرحوم حاج میرزا حسین طبرسی نوری در کتاب «نجم الثاقب»، در باب دوّم، به ثبت 182 اسم از آن بزرگوار، همّت گماشته است.اسامی مذکور در خلال این کتاب و بر اساس حروف الفباء آمده است.رجوع شود به واژه: نجم الثّاقب، اوصاف قائم (عج)

آج پہلے آئینہ خانہ سجایا جائے گاپھر رخ ہم شکل پیغمبر دکھایا جائے گا
سارے مظلوموں کے لب پر مسکراہٹ آئے گیمسکرا کر ظالموں کو جب رلایا جائے گا
ساقی کوثر کا بیٹا جا رہا ہے نہر پردیکھنا اب نہر کو پانی پلایا جائے گا
جس میں ہوگا ناصر شبیر بننے کا ہنروہ اگر کوفے میں بھی ہو تو بلایا جائے گا
مظہر اوصاف رب ہیں یہ بتانے کے لیئےایک عاصی کو کلیجے سے لگایا جائے گا
کس کو کہتے ہیں شجاعت جان جائے گا جہاںحرملہ کے تیر پر جب مسکرایا جائے گا
شاهد از اوصاف خداوند است و زمانی که کسی به آن درجه از خلوص برسد که به مقام شهادت نایل آید!
 او مخلوقی است ملحق شده به خالق و عادی است و از ونفخت فیه من روحی.
شهادت نه یک مردن، که یک انتخاب است: ولا تقولوا لمن یقتل فی سبیل الله. اموات بل احیاء و لکن لا تشعرون . هر کسی را که در راه خدا کشته و شهید شد، مرده نپندارید؛ بلکه او زنده جاوید است ولیکن شما این حقیقت را در نخواهید یافت . شهید همواره زنده است و مرگ او در واقع انتقال از حیات جاری در سطح طبیعت به
❇️ در زمان قاعدگی هم دهانه رحم باز است و هم دیواره‌های رحم بر اثر ریزش زخمی شده‌اند. با این اوصاف وقتی رابطه جنسی در دوره عادت ماهانه برقرار شود میکروب‌ها به راحتی وارد رحم شده و ایجاد عفونت می‌کنند.
❇️ این عفونت می‌تواند باعث چسبندگی‌های داخل رحمی شود و مانع از بارداری فرد در آینده گردد؛ یا ممکن است منجر به عفونت دیگری در داخل حفره لگن شود و مشکلات زیادی را برای زن ایجاد کند.
ادامه مطلب
به درجه ای از مورد تمسخر قرار گرفتن رسیده ام که اگر کسی بگویید مجتهد،عبدالباسط یا کلماتی از این قبل همگی را قتل عام خواهم کرد...
با همه‌ی این اوصاف در ظاهر امر جهت تغییرات مثبت تنها لبخند میزنم و یا سکوت میکنم تا مبادا عصبانیتم باعث رفتار زننده ای شود....
امیدوارم این حجم از ارادتشان قدم هایم را سست نکند....
داوطلبان کنکور تجربی ۹۸، تقریبا ۵۰ درصد کل داوطلبان کنکور بودند و این یعنی ما در آینده شاهد افزایش تعداد پزشکانی خواهیم بود که نگاه تجاری به فعالیت پزشکی دارند. با این اوصاف آیا می‌توان به این پزشکان اعتماد کرد؟
به شخصه اعتمادی به علم پزشکی و پزشکان به معنای عام ندارم چرا که به نظر میرسد که این حوزه تبدیل به ابزاری برای افزایش سرمایه‌ی سرمایه دارها و افزایش درآمد پزشکان شده است.
مبارک بادبرشیعه که سرفصل هدایت شد/برای حضرت مهدی سرآغاز امامت شد/بوداو حجت ایزد امید اهل این عالم/نگرالگوی رحمانی همای بر سعادت شد/نه ماه ربیع گشته همانا عیدبرشیعه/شکوه دین پیغمبر به اسلام ولایت شد/زبعد عسکری آمدامام آخرین ما/بوداو منجی عالم که گلزارعدالت شد/دراین جشن ولای او نگراسلام پاینده/زاو صدمژده دائم به قرآن و رسالت شد/کنون درعیدناب اوخدا بسیارمی بخشد/زیمن وبرکت مولا عنایت باسخاوت شد/برای روز موعودش خداهم وعده هاداده/رکابش مملویا
“تمارض شاید در ظاهر بخواهد تلاش کند این مفهوم را برساند که “من دارم حرف
تازه‌ای می‌زنم” اما کلیت فیلم در همین جمله‌ی انتصابی و دکوری خلاصه گشته و
بیشتر اثر را تبدیل به یک تجربه‌ی تکنیکال بصری و کارگاهی می‌کند. اما با
تمام این اوصاف عبد آبست در نخستین تلاش سینمایی‌اش نشان داد که فیلمساز با
استعداد و باسوادی است و در آینده‌ای نه چندان دور می توان روی او حساب
ویژه‌ای باز کرد.
این فیلم را میتوانید از اینجا دریافت نمایید:
من همونم که تو شادی‌ها و موفقیت‌هام یه راهی پیدا می‌کنم که بگم اینا کار خدا بوده و همش خدا رو در جریان میذارم ولی تو غم هم همیشه تنهام و می‌خوام من و مشکلم با هم بمونیم و خدا یه گوشه وایسته نگاه کنه...
با همه‌ی این اوصاف
وَأَنَّهُ هُوَ أَضْحَکَ وَأَبْکَىٰ
ﻭ ﺍﻳﻦ ﺍﻭﺳﺖ ﻛﻪ ﻣﻰ  ﺧﻨﺪﺍﻧﺪ ﻭ ﻣﻰ  ﺮﻳﺎﻧﺪ ;نجم(٤٣)
پ.ن۱:
حال کامنت جواب دادن ندارم فلذا صرفا اگه کامنتی هست که ناراحت نمیشید جواب ندم یا نقش تعلیم و تربیت و تذکر داره بفرستید در غیر
پرسیدمش اینهمه شعر و فغان بهر کیست گفت دلبرم!
چشمانش با خط معنا تضاد داشت...
عالم معنا دیدم توهمی در دل بسته و سیال به دوش میکشد!
این همه وصف و حرف کتابت نمیشود ...
فقط خواندم که ما همه درگیر اوصاف خیالاتیم...
ادمهایی که نیستند و ما همواره زندگی میکنیم بودنشان را!

آدنا
علی درعرش اعلی بی نظیر است/برای مومنین مولا امیر است/دراو اوصاف بیحد از فضائل/به عشقش شیعه وعالم اسیراست/زکعبه مطلع مولا بگوئیم/نگارستان جانان در غدیراست/ولی الله حق قرآن ناطق/خصالش گنج احسان بر فقیراست/تمام زندگی اش هست الگو/علی وفاطمه خیرکثیراست/زاو اسلام پیغمبربماند/ولایت ارث اوبرما خطیراست/زمسجدشد شهیدی جاوانه/به دنیا وقیامت او شهیراست/زدیده اشک حسرت شیعه دارد/علی دارالشفاءعزت پذیراست/بود در دست مهدی ذوالفقارش/روایات فرج برمابشیرا
اومدم اصفهان.
دلم برا شهرم تنگ شده بود. مخصوصا آدماش .
البته اینبار با اوتوبوس اومدم و نه با ماشین خودم.
دومین باری بود که با خانومم با اتوبوس سفر میکردم.
اولین بار تقریبا اوایل دوران عقدمون بود.
یادمه اوندفعه هم مثل اینبار صندلیش خراب بود و کمرش درد گرفت. شرایط هم طوری بود که نشد صندلیمون رو با هم عوض کنیم.
ماشین خودمون درسته که کوچیکه و توی سربالاییها کم میاره و کولر نداره و سر و صدا خیلی داره و صندلیهاش راحت نیست و مدام خراب میشه و .... ولی با ه
اومدم اصفهان.
دلم برا شهرم تنگ شده بود. مخصوصا آدماش .
البته اینبار با اوتوبوس اومدم و نه با ماشین خودم.
دومین باری بود که با خانومم با اتوبوس سفر میکردم.
اولین بار تقریبا اوایل دوران عقدمون بود.
یادمه اوندفعه هم مثل اینبار صندلیش خراب بود و کمرش درد گرفت. شرایط هم طوری بود که نشد صندلیمون رو با هم عوض کنیم.
ماشین خودمون درسته که کوچیکه و توی سربالاییها کم میاره و کولر نداره و سر و صدا خیلی داره و صندلیهاش راحت نیست و مدام خراب میشه و .... ولی با ه
دفن میکنم اکنون پوست انداخته شده سال بیست و دو را و هرآنچه قبلش بوده. قد کشیده و ذهن کوتاه مانده در چارپاره ی در قدم ننهاده به دنیای بیست و سه سالگی رغبت برگشت ب عقب ماندن در گذشته ی همین دیروز که بسان بادی سرد و سنگین که تکثیر شد بر پیکره ی اوهام و اوصاف حال دنیای جدیدم. آماده نیستم میخواهم جلوی زمین را بگیرم که هی دور خورشید نچرخد یا اصلا میخواهم بروم فضا شنیده ام آنجا عمر دیر به دیر میگذرد. مرا هوس کثیفی فراگرفته که خیال پخته دیروز و دنیای خا
فصل
ششم: اجناس صفات رذیله

شکى
نیست که: در مقابل هر صفت نیکى خلق بدى است که ضد آن است.و چون دانستى که اجناس همه
فضایل چهارند، پس معلوم مى شود که اجناس صفات رذایل نیز چهارند:

اول:
جهل، که ضد حکمت است.
دوم:
جبن، که ضد شجاعت است.
سوم:
شره، که ضد عفت است.
چهارم:
جور، که ضد عدالت است.
ولیکن
این به حسب «مؤداى نظر» است، اما تحقیق مطلب آن است که: از براى هر فضیلتى حدى است
مضبوط و معین، که به منزله وسط است، و تجاوز از آن خواه به جانب افراط و خواه به طرف
تفریط
نمیدونم چرا معرفت زیادی پای هر آدمی میزارم..
چرا آنقدر احساساتی ام؟ 
من همیشه از محبت بیش از حد ضربه خوردم
اصلا فاز تعریف و اینا نیست
و اغراق هم نمیکنم ؛
تو تک تک لحظه های افتضاح بقیه پیششون بودم 
ولی خیلی وقتا تنها موندم..
هربار تصمیم میگیرم تو خوشیای بقیه باشم کنارشون ولی هربار اشتباه میکنم.
چرا بزرگ نمیشم من؟
امروز دو ساعت تو یه صفحه از کتاب قفل بودم و این یعنی شاید خ ر ی ت
پ.ن: خودم بدم میاد از اینکه اینجا غر بزنم:(
این هفته به افتضاح ترین حال
بهترین زمان مصرف میوه
گفتنی است بسیاری از کارشناسان تغذیه بر این باور هستند که بعد از خوردن غذا نباید بلافاصله میوه خورد چرا که این کار خود می تواند روند هضم غذا را با مشکل مواجه کند به
 گونه ای که در دراز مدت می تواند عاملی برای ایجاد بیماری های گوارشی نیز شود با این اوصاف بهترین زمان برای مصرف میوه قبل از غذا و با معده خالی می باشد.

ادامه مطلب
من آنقدر درمورد خودم نمیگم تا ریا نشه.. خب من هم رپکن هستم مثل خیلیا که میخوان تو این جایگاه و تو این لول کاری باشن....از خودم تعریف نمیکنم هیچوقت.... اما اینو میدونم هم من هم آدمای دورو اطرافم که قالبن موزیک نسل جدید ( چهارم ) رپ پارس رو گوش میدیم تا با فضای این نسل آشنا بشیم و سطح خودم و لول کاری هم نسل های خودمو ارزیابی کنم ، به این موضوع پی میبرم که من از خیلی از رپکن های نسل چهار و گاها نسل سوم قوی تر هستم اینو من نمیگم که شما فکر کنید داره از خودش
دوستی من و میم کاملا ناگزیر و اجتناب ناپذیر بود!اولین عکس دو نفره در حال خوردن پستونک هستیم :)
در دورانِ مزخرف و وحشتناک بلوغ یکی دوباری میم با قساوت گفت"اگر خانواده ها با هم مراودت نداشتند،من هیچ وقت با تو دوست نمیشدم" و این ابراز نظر نه چندان دوستانه برای من خیلی ثقیل بود.
من و میم مصداق بارز تضاد هستیم.اگر یکی از ما روز باشد،دیگری شب است!با تمام این اوصاف این دوستی حفظ شد و با قاطعیت همچنان میم را بهترین دوست میدانم.
امروز دفاعیه ارشد میمِ ع
معمولا با اسم آوینی تنها مستند روایت فتح و صدای خوش آهنگ او به ذهن متبادر میشود. با این اوصاف باید سید اهل دوربین یا صدا نام میگرفت، اما چرا سید شهیدان اهل قلم؟ مگر اوینی چه قلمی داشت؟ یا بهتر بگویم، چه تفکری؟ انسانی میتواند بنویسد که فکری پشت قلمش باشد و الا جز خزعبلات چیزی تحویل مخاطب نمیدهد. 
چیزی که در این کتاب خواندم تنها قطره ای بود از انچه آوینی در سر داشت. قلم روان و ساده و همه فهم اقای یامین پور این فرصت را به راحتی به مخاطب میدهد تا بخ
#مظاهر مراتب ذات خدا#در روی زمین#علامه مروجی سبزواری
⬅️ با توجه به اینکه:صورتی در زیر دارد آنچه در بالاستی،تمامی موجودات، ملکوتی دارند،و مراتب چهارگانه ی ذات خدا،در عالم طبیعت و ماده، مظهری دارند.
#مظهریعنی وجود رقیق شده و ضعیف شده، مثل نور خورشید که در سطح طبیعت، پهن است.
باید دانست که آن چهار مرتبه در #وجود آدمی هم تجلی و ظهور دارند.یعنی مرتبه ای از وجود آدمی هست که مرتبه ی لا اسمی و لا رسمی هست؛ مرتبه ای هست که #احدی است؛ مرتبه ی دیگر وجود
جان بی‌عشقان فدای عقل شدخلق بی‌حق در هوای عقل شد
منبر از عقل و فقیهش عقل گشتنور دل بیرون و جای عقل شد 
وجد را گفتند جفت روح نیست پس خلایق در جفای عقل شد
صورت عقلش به خاک عشق دیدخلقتی صاحب‌عزای عقل شد 
هر سویی آواز بی‌عشقان رسیدگوشه‌ها پر از نوای عقل شد
گفت عقل و خورد عقل و برد عقلملّت غم مبتلای عقل شد
حلمی از اوصاف راه عشق گواین غزل که شوربای عقل شد
موسیقی: Ara Malikian - Kach Nazar
به قول یارم "دلم مچاله شده"...
دوست دارم بشینم زار زار گریه کنم اما به نقل از پیج ارگانیک مایندد: "رفیق، بخوای نخوای ما غبار کیهانی بی اهمیتیم که روی لکه‌ی کوچیکی به اسم زمین پرسه میزنیم. مساله این که الکی خودمون رو مهم تصور می‌کنیم، واقعیتش این که ما هیچی نیستیم".
این‌ جمله ها اولش عصبانیت میکنه. بعد اگه ادم متعصبی نباشی به فکر فرو میبرتت. و اگه دقیق تر و از بالا نگاه کنی شعر مولانا یادت میاد که میفرماید "دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ".. 
با این
چند وقتی بود ک دیگر یک لا لباس نداشت. لباس های فاخر میپوشید. ولی هنوز پا برهنه بود. به حرف دیگران توجهی نداشت ولی دیگرانی وجود نداشتند ک بخواهد مراعات حال کند. کلبه اش پس از طوفان خرابه ای بود و از دشت گلهای زرد کوچ کرده بود به پای کوهی. سنگ بر سنگ و آجر بر آجر ساخته بود و ذکر گفته بود. دیگر نگران فصل ها نبود. نبودِ درویش اتفاق غمگینی نبود و دلش برای تکه هاش بر روی تپه ماه تنگ نمیشد. در کتیبه اش ذکر مینوشت. روز و شب. شب و روز. از احوالات گذشته و اوصاف
دو سه روزی بود که از فرط دل درد به خودم میپیچیدم اما مادر جان فکر میکرد دروغ میگم چون نمیخوام روزه بگیرم...کل دیشب خواهری خونه رو به گند کشید و منم از امروز صبح نفله طور به زندگی خودم دارم ادامه میدم...حتی آب های بدنم رو هم بالا آوردم...بدترین حس ممکن اینه که اسهال و استفراغ و بدن درد و همه چیو با هم بگیری...القضا فردا هم ی امتحان کوفتی داشته باشی که از رو تنبلی و دل درد نخوندی...امروز رسما یا خواب بودم یا دسشویی...الانم میبینید اینجا میخواستم بهتون
ای دخت گرامی پیمبر
ای سرّ رسول در تو مضمر

در بیت شریف وحی، خاتون
بر چرخ رفیع مَجد اختر

ای شبه نبی به خلق و اوصاف
ای نور مجسّم مصوّر

ای خادم خانه‌ تو حوّا
و ای حاجب درگه تو هاجر

در طورِ لقا یگانه بانو
در مُلک وجود زیب و زیور

با شیر خدا علیّ عالی
هم‌ سنگر و هم پیام و همسر

مانند تو زن جهان‌ ‌ندیده‌‌است
غمخوار و نگاهبانِ شوهر
ادامه مطلب
هوا آلوده شد، گفتن فلان مقاطع تعطیلن، بقیه نه              آخه ما آبشش داشتیم
الانم میگن مدرسه ها تعطیله
بعد تبصره اش میاد که وقتی گفتن مدرسه، یعنی دانش آموزان، معلمان باید باشند!!!
بعد تبصره بعدیش میاد که مدارس غیرانتفاعی معلماش هم نیان!!                        ما دولتی ها آنتی کروناییم!!
بعد تو گروه همکارها همه قیل و قال میکنن، که یکی جوابشون میده مرخصی برای این روزهاست دیگه، مگه از سلامتی مهمتر هم هست، بعد میای سرکار، میبینی اولین نفر
عنقریب از اوصاف نیک بعضی مردگان! این چنین یاد خواهد شد:

1. خدا بیامرز همیشه online بود.
2. در طول عمرش هرگز کسی را block نکرد
3. هرگز کسی را با هیچ comment ی نرنجاند
4. هرگز در like کردن کوتاهی نمی‌کرد
5. ثروت مندان را share و فقرا را tag می‌نمود
6. هیچ وقت هیچ postی را از کسی ندزدیده
7. در حالی جان را به جان آفرین سپرد که messenger اش همچنان باز بود
8. کسی نیست که خدا بیامرز درخواست دوستی اش را رد کرده باشه
9.هرگز کسی را delete نکرد
10. مگر چنین friend ی مستحق این نیست که روح پر فتوح ا
چون تو شکر این جهان نداندکشتی چو تو آسمان نداند
ما رشته چنان به عشق بستیم آن‌گونه که ریسمان نداند
آوازه‌ی ما بهشت پر کرداوصاف من و تو جان نداند
سلطان حقی و لازمانیپنهانی تو مکان نداند
این منتقدان خام وا نهچون حضرت دل گمان نداند
صد نکته ز تو غلط بخوانندآنی تو که نکته‌خوان نداند
در پاسخ طعن عشق، جانانجز ضربه به استخوان نداند
دائم به نماز عشق، حلمیحتّی خبر اذان نداند
موسیقی: Idan Raichel - Out of the Depths
احساس می کنم قلبم آن چنان شکسته که دیگه نمی تونم تکه هاش رو به هم بچسبونم.خرد شده!دقیقا شبیه دونه های ماسه ی توی ساحل دریا!با این اوصاف دیگه نمی شه تیکه هاش رو به هم چسبوند!حتی اگه بشه و بخوام به هم بچسبونمشون ، اون قدر خردن که بعضی از تیکه هاش گم شدن!یعنی قلبم اون قدر شکسته و پودر شده که باد به راحتی یه مقدارش رو برده و گم کرده! :(
حتی باز هم با فشار دادن کفش هاشون به باقی مونده ی پودر قلبم ، بیشتر پودرش می کنن و می شکننش! :'(
قلم ابزار نوشتن است و در این روزگار تنها « آزادی » نیست که ابزار نسبت داده می شود،«مغز» را نیز بدل از « تفکر » می گیرند و فی المثل به جای « فرار متفکران » می گویند « فرار مغزها »– که البته در اینجا هیچ یک از این دو تعبیر درست نیست. مغز ابزاری نیست که بی اراده در استخدام هر آن که او را به اختیار بگیرد در آید و متخصصان که در این تعبیر همچون مغزهایی بی اراده انگاشته شده اند، اگر به غرب می گریزند از آن است که در آنجا حوایج خویش را برآورده می بینن
انشا در مورد بهترین دوست
بهترین دوست رفیق روز های سخت و روز های خوش بهترین دوست دوستی است که همیشه و در هر حالتی کنار ما باشد و یا به عبارتی همانگونه که ما برای او خوب هستیم او هم جواب خوبی های مارا بدهد.بهترین دوست کسی است که چه در روز های خوبی و خوشحالی و چه در روز های سخت و دشوار زندگی همیشه مانند تکیه گاهی برایمان باشد تا با او درد و دل بکنیم و از مشکلات همدیگر برای هم بگوییم و همدیگر را راهنمایی کنیم و با این اوصاف ما هم باید برای او همین کا
من بچه‌ها رو خیلی دوست دارم.خیلی زود باهاشون جور میشم و حوصلشونو دارم.با این اوصاف دیروز خاله بزرگم با خانواده و ۴ تا نوه‌ش اومدن خونمون.منی که انقدر حوصله‌ی بچه دارم داشتم روانی میشدم.قشنگ آتیش انداخته بودن انگار تو خونه.با سرعت پراکنده میشدن و از در و دیوار بالا میرفتن.به شدت شیطون و حرف گوش نکنن.و ماماناشون که اصلا براشون اهمیت نداشت که بچه‌هاشون چیکار میکنن خالم و شوهر خالمم از این که ما سعی کردیم آرومشون کنیم و نذاشتیم قشنگ!گند بزنن ت
پیشوایان و بزرگان دین و آیین ما، آن ها که از موجودات نامرئی باخبرند و آنهایی که از فضای جو و آسمان ها با خبرند، و آن هایی که از اعماق علوم آگاهند، حتما و یقین درباره ی وقوع حوادث و از احوالات آینده ی بسیار دور هم با خبرند.
ابعاد علمی آن ها برای ما معلوم است و حال بُعد زمانی آنها را ببینیم.
یعنی پیش بینی آنها درباره ی امروز که زمان ما است، و از آن تاریخ بیش از هزار و چهارصد سال گذشته و از اوضاع و احوال امروز، برای مردم زمان خود چه گفته اند؟ که این ه
قلمرو تدلیس
موضوع مهم در اینجا این است که اگر تدلیس پیش از تراضی باشد موجب خیار می گردد ولی تدلیس در مقام اجرای تعهد به عقد صدمه نمی زند. پس تدلیس در اوصاف مورد معامله مقید به فرضی است که عین معین می باشد(تدلیس در عین کلی وجود ندارد) بدیت ترتیب که کالائی با اوصاف معین به طور کلی فروخته شود در هنگان تراضی مصداق خارجی آن معین نیست تا امکان تدلیس در آن نرود. زمان تسلیم نیز مورد عقد است بنابراین اگر خریدار یا فروشنده در مصداق تعیین شده تدلیس کند و س
بایداون توباشه.این حرف استیو دررابطه باچاه جادوگرفائزه بود.جادوگرفائزه دختری ازنسل جادوگران عهدعتیق بودکه درعصرپادشاهی اسکندرمقدونی به چاهی عمیق انداخته شده بود.بعدازگذرزمان از چاه هروقت آبی برداشته میشدونوشیده میشدافراددچارحسی همچون علاقه به کشتن نوزادانسان پیدامینمودند.
چماق خوردن این افرادباعث میشدنسیمی همچون بادصبابه زندگی افرادسرازیرگردد.امااین افرادتازمانی که چاه وجودداشت نابودنمیشدند.
سیلویانگاه به ته چاه انداخت جزسیاه
باسمه تعالی
احکام اسلامی
قصاص
غزل۵
قصاص است باعث آرامش و عدل الهی
تلافی کردن عین عمل باشد چو خواهی
مجازات و عقاب یاغیان اندر تقاص است
برای خاطیان اجرا شود این امر گاهی
اگر محرز شود قتل کسی از روی عمد استجزایش حکم و فرمان خدا در شرع خواهی
نباشد فرق و تبعیض و رفاقت در عدالت
که در اجرا و دستور قضاوت نیست راهی
قصاص است همچو حق الناس در احکام اسلام
شریعت حامی عفو است و بخشش در گواهی
مصادیق الهی باشد و فرمان یزدان
قصاص است پاسخ کار خلاف و فکر واهی
نم
قرار گذاشته بودم فردا به یُمن یلدا برم آرایشگاه و از پیکره ی میمون به پیکره ی انسان تبدیل بشم و الان میبینم آرایشگرم عکس یک شمع با روبان سیاه رو گذاشته پروفایلش و با این اوصاف شعورم اجازه نمیده بهش پیام بدم که برام نوبت بذاره...نکنه نامادری سفیدبرفی به زیباییم حسادت کرده:))) و با یک طلسم کاری کرده من تا آخر عمرم نتونم برم آرایشگاه?!!...امیدوارم رفع این طلسم با بوسه ی یک شاهزاده ی سوار بر اسب سفید نباشه فقط:)))

+امروز اوج self talking من بود و نمیتونم تو
کاهش سود سپرده‌های بانکی با دستور بانک مرکزی
شنیده می‌شود بانک آینده با دستور بانک مرکزی و بدون اطلاع قبلی به مشتریان سود سپرده‌های آینده‌ساز خود را از ۲۳ به ۲۰ کاهش داده است.این بخشنامه به سایر بانک‌ها نیز ابلاغ شده است.با این اوصاف باید با توجه به تورم انتظاری شاهد خروج پول از سپرده های بانکی و ورود آن به بازارهای موازی مانند #بورس، طلا و ارز باشیم
پیج ( سیگنال ورود ) پیج اینستاگرامی همین سایت است و ما همیشه سعی می کنیم اطلاعات همراه با
پاسخ استاد علی‌اکبر مظاهری به پرسش مشاوره‌ای
پرسش:چه راه‌هایی برای کنترل خشم وجود دارد؟ لطفاً راهنمایی کنید.پاسخ:خشم، از اوصافی است که از سر حکمت، در آفرینش انسان، لحاظ شده است. خداوند حکیم آدمی را «خشم‌دار» آفریده است. این صفت، مانند غیرت و شجاعت است، که از اوصاف کمالی انسان‌اند. پیامبران نیز خشم داشته‌اند. خشم، «صفت کمال» است؛ آن کسی که خشم ندارد، ناقص است و یکی از اوصاف انسانی را ندارد، که البته چنین کسی یافت نمی‌شود. یکی از فایده‌ه
آیا کسی آغوش کرگدن می خواهد؟
می گویند کرگدن ها غصه دار هستند،نه حیوانی را می خورند نه توسط حیوانی خورده می شوند،حالا با این اوصاف،آیا کسی آغوش کرگدن می خواهد؟!
نمی توان گفت اوضاع خوب است،چون نیست،زمان می گذرد اما با خفگان،تنها کاری که می توان کرد این است که نشست و به گوشه ی ترک خورده ی دیوار زل زد و فکر کرد،فکر کرد،آنقدر فکر کرد که با فکر یکی شد...دلم می خواهد چند وقتی از آدم ها دور باشم،حضور آدم هایی که در پایان نیز یکی بهتر را ترجیح می دهند خف
حمص اصیل، یک غذای مدیترانه‌ای
حمص یک غذای مدیترانه‌ای‌ـ‌عربی است؛ شما می‌توانید سراغ این غذا را در لبنان یا حتی سوریه هم بگیرید. تلفظ دقیق نام این غذا «حمُّص» است، اما در فارسی گاهی به‌صورت «هوموس» هم نوشته می‌شود و همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره کردیم، به آن «نخود ـ ارده» هم می‌گویند. حمص را به‌عنوان مزه و پیش‌غذا و حتی به‌صورت غذا مصرف می‌کنند.
طرز تهیه حمص یا نخود ـ اردهنخود؛ غذا یا دارو
ماده‌‌ی اولیه‌ی اصلی در طرز تهیه حمص یا نخو
وای الان دیدم یه خبر زده دانشگاه ها تا15فروردین تعطیلن
نه تروخدا
نه تروخدا
نه تروخدا
ما همینجوری تا اخر تیر میرفتیم الان با این اوصاف فک کنم ترم6تموم شه مستقیم فرداش باید بریم سرکلاسای ترم7
مورد بعدی اینکه ما دوتا بخشمون بعد از عید بود الان رادیو و پروتزم اضاف شد بهش وای خدا:(
من حاضرم برم سرکلاس بخدا
درسته رادیو از نظر من کثیف ترین بخشه چون از صبح حداقل با7-8نفر سرکار داری ولی بخدا راضی نیستم کلاسای تئوریمون تشکیل نشن
همینطور ما این ترم تشخیصی
رضا
را حق در عالم ماندنی کرد

کتاب وصف او را خواندنی
کرد

دلا حاجات خود نزد کسی
بر

که شانش سنگ را بوسیدنی
کرد

چنان گل کرده اوصاف
کمالش

که مدحش را  به عالم گفتنی کرد

کرم در آستانش آنچنان
بودسال 84

که من را هم شفاعت
کردنی کرد
به پسرم : وصیت نامه امام علی به فرزندش امام حسن علیهما السلام (بخشی ازنهج البلاغه)

به پسرم : امام علی (علیه السلام)، نشرمعارف
معرفی:
این سفارش های پدری است که می رود، پدری که می داند لحظه ها می گذرند.فرزندم! گفتم پیش از اینکه عجلم شتابان از راه رسد این سفارش ها را بنویسم و این اوصاف را برای تو ثبت کنم.پسرم! به وصیت من خوب فکر کن.
بریده کتاب(۱):
خیلی‌ وقت ها دعایت را دیر اجابت می کند؛ چون در این تأخیرها پاداش دعا کننده و عطایی که به امیدوار می دهند،
آمدی وه که چه مشتاق و پریشان بودم
تا برفتی ز برم صورت بی‌جان بودم
نه فراموشیم از ذکر تو خاموش نشاند
که در اندیشه اوصاف تو حیران بودم
بی تو در دامن گلزار نخفتم یک شب
که نه در بادیه خار مغیلان بودم
زنده می‌کرد مرا دم به دم امید وصال
ور نه دور از نظرت کشته هجران بودم
به تولای تو در آتش محنت چو خلیل
گوییا در چمن لاله و ریحان بودم
تا مگر یک نفسم بوی تو آرد دم صبح
همه شب منتظر مرغ سحرخوان بودم
سعدی از جور فراقت همه روز این می‌گفت
عهد بشکستی و من بر سر
+ دیروز من نرفتم دیگه باهاشون. خودشون جواب بیوپس رو بردن. همون طور ک از اول هم معلوم بود متاستاز بودن اون توده ها. فعلا حرفی در مورد پرتو و اینا نزده. ولی یه سی تی ساده و یه عکس هسته ای برا هفته دیگه باید برم انجام بدم ببرم تا بعد معلوم کنه میخواد چکار کنه. منی که نه میخوام برا اینا دارو بخورم نه میخوم پرتو ببرم این عکس و سی تی رفتن هم بیهوده است دیگه! چه کاریه آخه!؟!
+ خدا جونم. به جون خودت لازم نیست همشو با هم سرازیر کنیا! من هستم تو هم هستی... کسی جای
 جعفری گوید شنیدم حضرت   ابوالحسن ع بمن فرمود چرا مینگرمکه تو نزد عبدالرحمان بن یعقوب هستی   جماری  عرضکرداو دایی من است  حضرت فرمود او در باره خدا سحخن ناهمواری گوید خدارا بصورت اجسام و اوصاف ان ان وصف کند و پس باو همنشین شو ومارا واگذاریابا بشین واوراترک کن  عرضکردم  او هرچه میخواهد بگوید بمن چه زیانی دارد وقتیکه من نگویم انچه را که او گوید ابوالحسن ع فرمود ایا نمی ترسی از اینکه باو عذابی نازل کردد و هردو ی شما را فرا گیرد ایا ندانی داست
بعضی وقتا ادما با کاراشون با یه سری حرفاشون طوری دلتو میشکونن که خودتم باورت نمیشه ، شاید از نظر یه آدم دیگه هم حتی اون موضوع مسخره باشه و جای ناراحتی نباشه ، شایدم من دل نازک شدم ،شایدم من کینه ای شدم... نمیدونم ... نمیدونم ... اما تو این مواقع طوری نسبت به اون آدم بی حس و بی تفاوت میشی که وقتی بهت میگه کمرم درد میکنه از پله ها افتادم نه تنها تو دلت احساس ناراحتی نمیکنی بلکه با خودت میگی حقته :/ 
چه اون طرف مادرت باشه چه صمیمی ترین دوستت چه هر کس دیگ
حسین آمد که مصداق شجاعت در زمین باشدحبیب الله و ثارالله و شاه اهل دین باشدخدا می‌خواست تا راهی به درگاه یقین باشدو آمد تا بشیر قلب ختم المرسلین باشدبرای شیعه اسم او سرور منجلی باشدبهشت ما همین ذکر حسین بن علی باشدمرید عشق؛ اشک ما، مراد عشق؛ چشمانشجهان بانگ عطش دارد برای طعم بارانشزمان روشن شد از نور رخ خورشید تابانشزمین کربلا داند عیار ناب ایمانشبرای شیعه اسم او سرور منجلی باشدبهشت ما همین ذکر حسین بن علی باشدزمین؛ کرب و بلای او، زمان؛ هر
بسم الله

اگر بانوان جوامع اسلامی،سیره ی عملی و اوصاف اخلاقی شیرزن کربلا را الگو و اسوه ی خود قرار دهند، روز به روز ارزش ها و فضایل آنان شکوفاتر خواهد شد و بی شک در صورت تحقق چنین مهمی،زمینه ی سعادت دنیا و آخرت برای مسلمانان مهیا خواهد شد.
ادامه مطلب
کلیشه‌های جنسیتی چه هستند؟
چه چیز ضدزن است؟
اول از همه باید بدانید که در اینستاگرام، به جز تعداد معدودی پیج، بقیه جز مزخرف چیزی ارائه نمی‌دهند.
از کلیشه‌های جنسیتی خسته شده‌اید؟
از محدودیت‌ها فراری هستید؟
حس می‌کنید شما یکی از میلیون‌ها زن سرکوب شده در ایران هستید؟ به دنبال برابری و تساوی حقوق زن و مرد هستید؟
اکیدا توصیه می‌کنم ادامه‌ی این متن را نخوانید.
ولله که من نه دختر چشم و گوش بسته‌ای هستم و نه جامعه ندیده اما می‌گویم که گور ب
نسل بعدی وای فای که وای فای 6 (wifi 6) نامیده می‌ شود، از سال گذشته مورد بحث قرار گرفته است اما بالاخره بعد از مدت‌ ها شایعه، حالا به صورت رسمی راه اندازی شده است. در واقع چند روز پیش رسماً اتحادیه وای فای یا همان The Wi-Fi Alliance از وای فای 6 پرده برداشت. حالا می‌ دانیم که وای فای 6 بالاخره آماده شده است و به زودی در محصولات مختلف شاهد به کارگیری آن هستیم. در ادامه به خواص وای فای 6 میپردازیم.
وای فای 6 از چندین تکنولوژی جدید در کنار هم استفاده می‌کند تا
 حضرت صادق ع فرمود برای مومن سراوار نیست  که در مجلسی  بنشیند که خداوند فرمانی شود و ان مومن قدرت بر  بخمزدن ان مجلس نداشته باشد  2 جعفری گوبد شنبدم حضدت ابوالحسن  ع  بمن فرمود چرا مینگرم که تو نزد عبدالدحمن بن یعقوب. هیتی  جعفری عرضکرد او دایی من است حضرت فرموداو در باره خدا  سخن نا همواری گوبد خدارا بصورت اجسام و اوصاف ان وصف کندپس یا باو همنشین شو و ماراواگزار یابا مابنشین و اوراترک کن عرضکردم او هرچه میخواهد بگوید بمن چه زیانی دارد  وفت
در اخبار مربوط به شبکه های اجتماعی که دیجیاتو منتشر کرده، آمده است؛ اینستاگرام سیاست های جدیدی در قبال ناقضین قوانین در این شبکه اجتماعی پیش گرفته!
تا کنون محتوایی که از نظر اینستاگرام نامناسبند حذف میشد، اما از این پس اگر تخلفات دنباله دار باشند، در قالب یک پیام تاریخچه تخلفات و دلیل حذف پست به کاربر اطلاع داده میشود، پس از آن اکانت متخلف مسدود میشود. به این ترتیب باید منتظر اینستاگرامی اخلاقی تر باشیم.
دیگر تغییری اساسی که تا به حال به صو
این کتاب مستطاب دو چوب و یک سنگ که از نظر خوانندگان و مطالعه کنندگان محترم می گذرد، از جنبه ظاهر کشوکلی بیش نیست، مانند کشکولهایی که طبع شده و در دسترس عموم قرار گرفته است، بنظر نمی رسد، ولی از جنبه باطن و واقع اقیانوسی است پُر از گوهرهای بی حساب و گنجی است مملوّ از زرهای نایاب و صحیفه ای است دارای اسرار رب الارباب و باغی است پر از میوه های گوناگون و قشنگ و گلستانی است دارای گلهای ارغوانی و رنگارنگ و بالاخره صفره ای است در آن نعمتهای زیادی چید
در مورد مسئله‌ی بنزین،
دولت که جیب خودش را می‌بیند. سران دو قوه‌ی دیگر هم به دولت و کارشناسی‌هایش (!) اعتماد کرده‌اند. نمی‌دانم. شاید خودشان هم خواستار این افزایش قیمت باشند. رهبری هم که امروز حمایت خود را از این تصمیم اعلام کرد و گفت باید اجرا بشود. مجلس را هم که ما می‌شناسیم! و می‌دانیم طرح دو فوریتی مقابله با گرانی بنزینش را رئیس مجلس به کجا خواهد رساند!
می‌بینید؟ مردم کسی را ندارند! چه می‌توان کرد؟ اگر اعتراض نکنیم که آقای رئیس جمهور م
وکیل مواد مخدر
به علت اهمیت موضوع خرید و فروش و حمل مواد مخدر دادگاه ویژه ای به نام دادگاه انقلاب و وکیل مواد مخدر به پرونده‌های مواد مخدر رسیدگی می‌کند.
اختصاص دادگاه ویژه برای مواد مخدر به تنهایی بیانگر اهمیت و حساسیت پرونده‌های مواد مخدر می‌باشد،طبق قانون، مجازات کسانی که به امر خرید، فروش، تولید و حمل مواد مخدر اشتغال دارند.
حبس‌های طولانی مدت و یا اعدام است ،ایران از معدود کشورهایی است که برای مجرمان مواد مخدر مجازات اعدام صادر می
با سلام 
من دختری 28 ساله با تحصیلات فوق لیسانس از یکی از بهترین دانشگاه های کشور هستم که متاسفانه نتوانستم شغل مناسبی برای خودم پیدا کنم، بابای من از دوران کودکی من اعتیاد به مواد مخدر داشت که 6 ماه پیش ترک کرد، من دو خواهر و یک برادر هم دارم متاسفانه خانواده من بسیار غیر منطقی هستند.
برای مثال پدر من با این که معلم بازنشسته است بسیار خسیس است و به من میگوید که تو با پول من فوق لیسانس گرفتی و طوری رفتار میکند که گویا در کل ایران تنها من بودم که
قرآن کریم روح را از عالم غیب می داند و بدن را در قلمرو شهادت، و اصالت از آن غیب است که واسطه فیض خدای سبحان بوده و مستفیض های نشأه شهادت را برخوردار می نماید، بنابراین اوصاف روح که مهم ترین آنها اعتقاد است اصل بوده، و تأمین نیازهای بدن که در گرو مسائل مالی و مادی است یعنی اقتصاد فرع می باشد، گر چه تفکر اقتصادی و طرح و برنامه ریزی دقیق مسائل پیچیده آن جزء برجسته ترین علوم به شمار می آید، لیکن هر علمی از آن جهت حاکی معلوم است که ارزش خود را از معل
عاشق کسی نشید که در حال حاضر از شکست عشقی رنج میبره؛  اون زخمیه و از شما بعنوان چسب زخم استفاده میکنه؛
 با این اوصاف قهرمان اونیه که زخم های خودش رو خودش درمان کنه و بعد به بقیه یاد میده چجوری اینکارو انجام بدن.
بعد مدتی سلام :) لحظه های تک تکتون بخیر :)
ایام ایامه نه چندان جالب و یه جورایی نچسب امتحاناته؛ ضمن آرزوی موفقیت های بزرگ امیدوارم امتحاناتتون که موفقیت های خرد در راستای موفقیت های بزرگه با نمره های الف گذرونده بشه :) و بزنین پودرشون کن
آن‌گاه از این عمل نیم ساعت حوصله نمایید تا جوش شیرین لکه های روغن را جذب کرده و آن ها را منزه نماید .
سپس از نیم ساعت نقطه موضوع نظر را با جارو منزه نمائید تا اثری از لکه ها باقی نماند .  قالیشویی مشهد
در نظر داشته باشید که جوش شیرین هیچ مدل بخار سمی از خویش متصاعد نمی نماید و بدین جهت بسیار سالم و اختصاصی به فرد است .
ولی درصورتی که جوش شیرین ندارید می توانید از نشاسته ذرت به کارگیری نمائید .
پاککردن لکه روغن از فرش با پراکسید هیدروژن پراکسید هی
به نام خداگاهی قلم قاصر است از وصف اوصاف و حالات انسانی، قرار نبود چیزی بنویسم و چیزی از احوالم نمیگویم و به همین غزل از لسان الغیب اکتفا می کنم

گداخت جان که شود کار دل تمام و نشد
بسوختیم در این آرزوی خام و نشد
به لابه گفت شبی میر مجلس تو شوم
شدم به رغبت خویشش کمین غلام و نشد
پیام داد که خواهم نشست با رندان
بشد به رندی و دردی کشیم نام و نشد
رواست در بر اگر می‌تپد کبوتر دل
که دید در ره خود تاب و پیچ دام و نشد
بدان هوس که به مستی ببوسم آن لب لعل
چه
جلسه 36 :‌ URL
ادامه نهمین علت مستقیم بیماری: ژن (اِرق)
سومین علت جهش ژن، گناه است.
روایت: مومنین باید به کمک هم بشتابند و به کمک هم بیایند و در صورتی که یکی از مومنین بیمار شود و ژن جهش پیدا کند دیگران هم بی‌خوابی می‌کشند.
در میگرن: یک رَگ در سر میزند و این سبب ابتلا به سردردر و همان میگرن می‌شود.
روایت: مومن مومن نیست مگر اینکه برای مومن دیگر همانند بدن باشد بگونه ایکه اگر مشکلی در او پیش بیاید انگار در او پیش آمده است
ژن در کل بدن هست و در هر سلول
پدیده سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت بعنوان یک نهاد قانونی در نظام اقتصادی و قضایی ما جوان و نوپاست. بنابر این تالیفات و آثار مکتوب مدون در مورد آن کمتر می توان یافت.

توقیف و فروش سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت از طریق دایره اجرای ثبت ممکن است بدون اینکه فروش و تملیک آن به منظور استیفا طلب میسر باشد و نیز علی رغم اینکه محاکم حکم به الزام موجر به تجویز انتقال حق کسب و پیشه و تجارت به مستاجر به غیر میدهند نظری از شورای نگهبان وجود دارد که به اعتب
سهمیه بندی بنزین در دولت نهم و دهم نیز اجرا شده بود اما در کنارش سهمیه ای هم برای بنزین سفر اختصاص می دادند، حالا باید دید آیا با طرح جدید سهمیه بندی، توجهی به سفرهای بین شهری خواهد شد یا نه.
پس از لغو سهمیه بندی بنزین، کارت سوخت ها به فراموشی سپرده شد و دیگر کسی دغدغه بنزین سفر نداشت تا چهارشنبه شب که یکباره اعلام شد بنزین سهمیه بندی شده است. در دولت دوازدهم طرح سهمیه بندی بنزین باز هم اجرا شد با این تفاوت که بی اطلاع از آن مردم را شوکه کردند. و
آیا از آنتی‌ویروس Avast استفاده می‌کنید؟ به‌طور پیش‌فرض، این شرکت تاریخچه مرورگر شما را از طریق شرکت تابعه Jumpshot گردآوری کرده و آن را به بازاریاب‌ها پیشنهاد می‌داد. شرکت‌های خریدار نیز می‌توانند جریان کامل کلیک‌های آنلاین کاربران این آنتی‌ویروس را مشاهده کنند. مایکل کان (Michael Kan) از وب‌سایت PCMag می‌گوید: “این داده‌ها به حدی جزئی بوده که می‌توانند در مقیاس میلی‌ثانیه‌ای کلیک‌های کاربران در فضای اینترنت را به اشخاص خریدار نشان دهند. د
تو دوران کودکی شایدم نوجووونی یاد میاد که تو یه قسمت از کارتون معروف هاچ زنبور عسل،
 یه حشره ای بود از این چار چنگولیا گمونم(مشابه عکس پایین متن البته مطمئن نیستم این عکس خود همون حشره باشه!)،
 حشره بدی بود، 
بچه اش دنبال پدرش می گشت و اون نوع حشره جوری بود که نوع بالغش با نوع نابالغش یا همون نوع دوران کودکیش خیلی فرق داشتند و اصلا قابل تشخیص نبود،
 بازم یادم نیست چه اتفاقی افتاد که اون بچه حشره با پدرش به صورت ناشناس با هم مبارزه کردند و نهای
خوشا عشقِ خوش آغازِ خوش انجام
همه ناکامی اما اصل هر کام
خوشا عشق و خوشا عهد خوش عشق
خوشا آغاز سوز آتش عشق
اگر چه آتش است و آتش افروز
مبادا کم که خوش سوزیست این سوز
چه خوش عهدیست عهد عشقبازی
خصوصا اول این جان گدازی
هر آن شادی که بود اندر زمانه
نهادند از کرانه در میانه
چو یکجا جمع شد آن شادی عام
شدش آغاز عشق و عاشقی نام
بتان کاردان خوبان پرکار
در آغاز وفا یارند وخوش یار
ولیکن از دمی فریاد فریاد
که عشق تازه گردد دیر بنیاد
نوای عشقبازان خوش نواییست

به شش ماه فکر می کنم . به شش ماهی که می توانست یکصد و هشتاد و شش روز باشد . و یا چند روزی کمتر . اما هرچه بود باید پشت میله های زندان می گذشت. وقتی به یاد می آورم شخصیت های " بند محکومین " کیهان خانجانی را، عمق ترس دخترکی را که باید حبسش را در میان مجرمین  رنگارنگی می گذراند که از هر قماش و طایفه ای بودند، حس می کنم.
  از قضا در رمان " بندمحکومین " هم دخترکی وارد بند زندانیان مرد می شود و حوادث و اتفاقاتی پیرامون او شکل می گیرد . هرچند شاید این مورد
تو پست قبلی (لینک) گفتم که بیاین سعی کنیم به خود افعال نگاه کنیم ، نه به پیشفرضایی که از فاعلش داریم. حالا میخوام یه قید به جمله م اضافه کنم و تکمیل بشه: بیاین با حسن ظن به خود افعال و فاعلشون نگاه کنیم. اجازه بدین به همین جا اکتفا کنم و برم سراغ بحث بعدی.
امشب میخوام یه قدم بریم جلوتر. فرض کنین منِ عروس سعی کردم بدون پیشفرض به افعال مادرشوهرم نگاه کنم. فرض کنین با حسن ظن هم نگاش کردم. بالاخره با تمام این اوصاف یه شرایطی پیش میاد که من ناراحت بشم. ی
مصطفی ملکیان می‌نویسد:
«ارزش نماز، و نیز سایر عبادات، وقتی به خوبی معلوم می‌شود که دریابیم که به هنگام نماز ‌گزاردن، و انجام دادن عبادات دیگر، در واقع، چه می‌کنیم .به نظر می‌رسد که هر آ‌نچه در حال نماز گزاردن،‌ و انجام دادن هر عبادت دیگری، می‌گوییم یا می‌کنیم تحت یکی از پنج عنوان زیر قابل اندراج است:
➊ ستایش (=حَمْد):
با ستایش خدا، نه فقط اوصاف و کمالات خدا را، که جان جهان و باطن هستی است، به یاد می‌آوریم و در ذهن و ضمیر خود رسوخ بیشتر می

فیلم ‘1917’‌ - خیلی ها در مورد این که جنگ چه چیز جهنمی است، بینِش چندانی ندارند؛ این افراد باید فیلم جدید سَم مندس را حتماً تماشا کنند. بهار سال ۱۹۱۷ و در اوج جنگ جهانی اول در شمال فرانسه، دو سرباز جوان انگلیسی مأموریتی غیرممکن پیدا می‌کنند: رساندن پیغامی مهم به یک گردان ۱۶۰۰ نفری انگلیسی برای جلوگیری از ورود آن‌ها به کمین مرگبار دشمن. این در حالی است که زمان به سرعت برای آن‌ها در حال سپری شدن است. اگر بخواهم یک تعریف از فیلم بگویم آن در دو
لابد پیش خودتون میگید این روح وحشی هم نمی دونه با خودش چند چنده !
چرا اینهمه متضاد مینویسه ؟ یک بار کلا حال زندگی را میگیره . یک بار از حال بد خودش میگه !
معلوم نیست حالش خوبه یا بد !

خب راستش من جمع اضدادم . اما بلاتکلیف نیستم . مسیرکلی ام مشخصه ولی هر لحظه آماده ام تا فرعی عوض کنم !
این که کلا با زندگی حال نمیکنم معنیش این نیست که یک قرص سیانور گوشه ی لپ ام دارم !
از زندگی خوشم نمیاد اما دلیلش افسردگی نیست . علت اش دیدن اینهمه زشتی هست که باعث اونها
{ادعیه و زیارات مهدوی - شماره 40}

زیارت ناحیه مقدّسه‏

زیارت ناحیه مقدّسه، مرثیه ی بلند حضرت مهدی بر مصائب و رنج‏هاى جدّش، اباعبدالله الحسین‌ در روز عاشورا است. این زیارت، توصیف لحظه ‏هاى شهادت اباعبدالله و غربت و مظلومیّت اهل بیت‌ و معتبرترین و مستندترین روضه‏ اى است که از زبان خونخواه سیّد شهیدان به ما رسیده است‏.
این زیارت‏نامه شامل هشت بخش است:
سلام بر انبیا و اولیا.
سلام بر امام شهید و صحابه فداکارش.
آرزوى زیارت امام حسین.
طرح اوصا
مطالعهٔ قرآن
"غریب" برایم نوشته است: دیگر، مانند سابق، قرآن را "یکنواخت" نمی‌خوانم؛ بلکه نزد برخی از آیه‌ها می‌ایستم و در آن‌ها تأمل می‌کنم. این شیوه، دلپسندم است. این الهامی است که خدا بر دلم فرستاده. این یک نعمت است و همه نعمت‌ها از خدا است؛ "وَما بِکُم مِن نِعمَةٍ فَمِنَ اللَّهِ؛ همه نعمت‌هایتان از سوی خدا است." (سوره مبارکه نحل، آیه ۵۳) آیه‌هایی که بیشتر بر آن‌ها توقف می‌کنم و در آن‌ها تأمل می‌کنم، آیه‌های رحمت است. وقتی به آیه‌های
مطالعهٔ قرآن
"غریب" برایم نوشته است: دیگر، مانند سابق، قرآن را "یکنواخت" نمی‌خوانم؛ بلکه نزد برخی از آیه‌ها می‌ایستم و در آن‌ها تأمل می‌کنم. این شیوه، دلپسندم است. این الهامی است که خدا بر دلم فرستاده. این یک نعمت است و همه نعمت‌ها از خدا است؛ "وَما بِکُم مِن نِعمَةٍ فَمِنَ اللَّهِ؛ همه نعمت‌هایتان از سوی خدا است." (سوره مبارکه نحل، آیه ۵۳) آیه‌هایی که بیشتر بر آن‌ها توقف می‌کنم و در آن‌ها تأمل می‌کنم، آیه‌های رحمت است. وقتی به آیه‌های
خب این وبلاگ من قبلا هم در آدرس (to-pass.ir) بوده (احتمالا در آینده ی نه چندان دور بازم برش گردونم به همون آدرس)، از این به بعد هم در ادامه ی اون خواهم نوشت، دلیل حذفش این بود که میخواستم آمار بازدید و عمر وبلاگم ریسِت بشه و واقعی باشه، ضمن اینکه شروعِ دوباره از صفر همیشه برام دلخواه بوده.
با این اوصاف واقعا نیازی به داشتن و نوشتنِ یک پُست به عنوان سرآغاز (یا توضیحات کلی) وجود نداره، ولی اگه بخوام جمله ای به این منظور بنویسم، این خواهد بود که اینجا م
دانلود رایگان فیلم Men In Black International 2019 با لینک مستقیم
دانلود فیلم مردان سیاه پوش کیفیت عالی ۱۰۸۰p
دانلود نسخه کم حجم فیلم Men In Black International 2019
کیفیت پرده قرار گرفت
مطابق با قوانین جمهوری اسلامی

موضوع فیلم : تیم مردان سیاه پوش آنقدر گسترش یافته تا
سرتاسر جهان را پوشش دهد اما دنیا پر از مشکل شده و محافظت از آن کار
سخت‌تری شده است. حال با این اوصاف، مامور اچ پیراسته و خوش‌پوش (کریس
همسورث) به همراه ماموری تازه‌کار اما فوق‌العاده مصمم یعنی ام (ت
نگاهی به تولد و زندگی امام زمان

ولادت و زندگی مهدی موعود(عج), از رخدادهای مهم است و ریشه در باور دینی مسلمانان دارد. اعتقاد به تولد, حیات طولانی, ظهور و امامت آن حضرت, مسأله ای است اساسی که نقش سرنوشت ساز و جهت بخشی را به زندگی و رفتاردین باوران, بویژه شیعیان داده است.احادیث فراوانی از پیامبر(ص) و امامان معصوم(ع) از طریق سنّی و شیعه رسیده که بیانگر ویژگیهای شخصی امام زمان(عج) است: از خاندان رسالت, از فرزندان فاطمه(ع), نهمین فرزند امام حسین(ع),
من یه دختر مجردم که با آقایی قصد ازدواج داریم، ولی همه بهم میگن با این ازدواج بدبخت میشم. این آقا قبلا ازدواج کرده، ولی همسرش ازش طلاق گرفته چون این آقا نمیتونسته بچه‌دار بشه. موقع طلاق مجبور شده مهریه رو که چند صد سکه بوده بپردازه و الان از نظر اقتصادی ضعیفه. برام مهم نیست که پول نداره، مطلقه بودنش هم برام مهم نیست.
به توصیه خانواده م، به خاطر مشکلی که داره، با هم رفتیم پیش دکتر متخصص نازایی مردان. چند تا آزمایش انجام دادن و گفتن اگه تحت درما
به نقل از سایت مشاوره حقوق خانواده دینا اشتباه تصور غلطی است که ممکن است یک فرد از چیزی یا موضوعی داشته باشد و وجود اشتباه در عقد نکاح نیز علی رغم اینکه امروزه کمتر شده است ، باز هم امکان پذیر است و تصور غلط در شخصیت و هویت زن و مرد بعد از ازدواج سبب ایجاد آثاری می شود که اشتباه در هویت و شخصیت طرف مقابل سبب باطل بودن ازدواج می شود و اشتباه در اوصاف طرف مقابل در مواردی سبب ایجاد حق فسخ نکاح خواهد شد . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اشتباه در ع
یکی از مواردی که قرآن در توصیف بنی‌اسرائیل بیان می‌کند، موضوع امربه معروف و نهی از منکر است. حتی در توصیف پیامبر خاتم نیز از همین موضوع نام می‌برد، چنانکه یکی از اوصاف پیامبر اکرم (ص) در تورات امر به معروف و نهی از منکر شمرده شده است.[1]
امر به معروف و نهی از منکر در شریعت اسلامی در قیاس با ادیان دیگر از اهمیت بیشتری برخوردار است ولی در یهود نیز به صورت جدی مطرح بوده است. کارنامه بنی‌اسرائیل در این موضوع در قرآن، نمره قابل قبولی ندارد.
ادامه م
Dr.Ahmad Farokhi Hajiabad, [۲۹.۰۸.۱۹ ۱۲:۴۹][Forwarded from Ahmad Farokhi]بنام خدا
خبر               زباله خبری              خبر های زباله            فریب خبری                     بازیافت زباله
* واژه خبر عربی است و در جایگاهی که ما معنی آن را تعقیب می کنیم به معنای ( آگاهی یافتن به چیزی )  
*و برابر پارسی : آگاهی , آگهی , پیام, تازه , رسیده , نوداد و البته چه ها که در وصف واژه خبر گفته اند و نوشته اند و آن تعاریف برخورد می کنید با آن که جایی امده است ( علم به حقیقت چیزی پید
 جزوه آیین دادرسی مدنی ۱ و ۲ و ۳

دانلود فایل

Search Results Web results جزوه ایین دادرسی مدنی 1 و 2 و 3 | جزوات حقوقیwww.mollakarimi.ir › tag › جزوه-ایی... Translate this page مشاهده و دریافت کلیه جزوه ایین دادرسی مدنی 1 و 2 و 3 در سایت دکتر ملاکریمی. جزوه آیین دادرسی مدنی 2 - جزوات حقوقیwww.mollakarimi.ir › جزوه-آیین-دادر... Translate this page دانلود کامل‌ترین و جدیدترین جزوه آیین دادرسی مدنی 2 بر
دیزل ژنراتور دست دوم
دیزل ژنراتور یکی از مهم ترین قسمت های صنایع نوپا (تازه کار)به حساب می آید. حال چه بسیار صنایع تازه کاری هستن که به دلیل محدودیت در منابع مالی تمایل به استفاده از دیزل ژنراتور دست دوم دارند. چرا که با هزینه ای بسیار پایین تر می توانند کاربری تقریبا یکسانی را از این محصول ببرند.
- البته خرید دستگاه های دست دوم همیشه با ریسک همراه بوده و در زمینه دستگاه های گران مثل دیزل ژنراتور دست دوم و دیزل ژنراتور کارکرده این ریسک بسیار بی
سلام به همه اهل وبلاگ و بقیه
خیلی وقته که دست به قلم نشدم و چیزی در بلاگ ننگاشتم. امروز صبح قصد داشتم از خاطرات خودم در این چند وقت که تب سیاست بالا گرفته بود رو بنویسم. ولی دیدم انگار تب کرونا خیلی بیشتر بالا گرفته است.
جا داره همینجا به امت همیشه در صحنه و کاسبان بدبختی مردم به صورت جداگانه خدا قوت بگویم........ خدا قوت.......خداقوت
به جان خودم کرونا غولی نیست که ازش بترسیم اگر خودمون کمر همت ببندیم و منتظر دیگران نباشیم می تونیم خیلی راحت از پیچ تا
پدرم بازنشسته س و یه مغازه هم داره.خودمم با این اوضاع و اوصاف دیگه میتونم اقرار کنم که بیکارم.چون ظاهرا بازیگریتئاتر شغل به حساب نمیاد مگر برای یه عده یا حداقلش اینه که من از اون بدشانساشم که برام کار نیست و الانم بیکارم یااگرم کار باشه اساساً پول نداره این همون میشه که انگار بیکارم و با آدم بی کار هیچ فرقی ندارم چون هیچ دریافتی ودرآمدی ندارم. خانوادهٔ من قشر متوسط جامعه س تا اونجایی که #بنزین گرون 
کاهش سود سپرده‌های بانکی با دستور بانک مرکزی 
شنیده می‌شود بانک آینده با دستور بانک مرکزی و بدون اطلاع قبلی به مشتریان سود سپرده‌های آینده‌ساز خود را از ۲۳ به ۲۰ کاهش داده است.
این بخشنامه به سایر بانک‌ها نیز ابلاغ شده است.
با این اوصاف باید با توجه به تورم انتظاری شاهد خروج پول از سپرده های بانکی و ورود آن به بازارهای موازی مانند بورس، طلا و ارز  باشیم.
ادرس کانال >>khabaresobgahi@
برای امروز و هرروز  دو نماد پر سود برای کوتاه و میان مدت با با

چگونه از جعل امضا چک جلوگیری نماییم؟
به طور معمول فردی که امضای صاحب چک را شبیه سازی می کند و یا به عبارتی دیگر جعل امضا چک می کند، اکثرا فردی از آشنایان صاحب چک می باشد.

جعل امضا چک از جمله اعمال مجرمانه به حساب می آید که به ساده ترین شکل ممکن رخ می دهد که از همین رو در این مطلب ما قصد داریم تا با ارائه ی راهکارهایی از جعل امضا چک جلوگیری به عمل آوریم. جعل کردن امضای چک به طور معمول به دو شکل صورت می گیرد که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد:
تعدادی از القاب و اوصاف امیر المومنین علیه السلام
شهید قاضی نور الله تستری (شوشتری) قدس الله روحه الشریف در بیان القاب و اوصاف امیر المومنین علیه السلام می‌نویسد:
(1) علیّ سید المسلمین‌
(2)» امام المتقین‌
(3)» قائد الغرّ المحجلین‌
(4)» یعسوب المؤمنین‌
(5)» ولیّ المتقین‌
(6)» یعسوب الدین‌
(7)» أمیر المؤمنین «أمیر كل مؤمن»
(8)» سیّد ولد آدم «ما خلا النبیّین»
(9)» خاتم الوصیین‌
(10)» اوّل من یرى رسول اللّه یوم القیامة
(11)» اوّل من یصافح النبی یوم القیا
سلام من حدود سه ماه است نامزد کرده ام(صیغه)نامردم پسر خوبیه از هر لحاظ کاری بودن و مسئولیت پذیری و خانواده و درک و پختگی و خیلی چیزهای دیگهتنها مشکل اینه من همیشه نسبت به ایشون دو دلم و تردید دارم یک روز دوسشون دارم یک روز کاملا افسرده و گریون و حتی نمیخوام باهاش حرف بزنم و حالم بده از انتخابم.ایشون خیلی به من علاقه دارند و رفتارهاشون از نظر من زیادی افراطی هم شده و گاهی احساس میکنم قدمشون کوتاهه درصورتی که قبل نامزدی برام اینطور نبود در برخو
طبق آموزه‌های دینی ما، کسی که قبل از آوردن غذا گرسنگی خود را تحمّل نکند و چشمانش را به در اتاق یا دست هر کسی‌که وارد اتاق می‌شود، بدوزد، رفتاری ناپسند دارد.فردی که صدای جویدن و بلعیدن لقمة غذایش حسّی زننده در اطرافیان ایجاد کند. شخصی که لقمه را در دهان گذاشته و با انگشتان آن را به‌زور در حفرۀ دهان جا می‌دهد. کسی که غذا را از ظرفی به ظرف دیگر می‌ریزد تا خنک شود. فردی‌که نان یا غذایی را از ترس این‌که دیگری آن را بخورد، به سوی خودش می‌کشد یا ن

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها